MŮJ příběh

Měl jsem v životě šanci vidět malé i velké věci...

Jmenuji se Miroslav Veselý, je mi 43 let, jsem šťastně ženatý, mám úžasnou dceru                           psa Uweho a kocoura Dolfiho.

Během svého pracovního života jsem měl velké štěstí, protože jsem měl možnost pracovat jak v menších lokálních společnostech, tak ale i ve velkých nadnárodních koncernech jako zaměstnanec na různých obchodních a marketingových pozicích.

Na personálních pohovorech se mě vždy ptali, abych definoval tři svoje klíčové vlastnosti, které mě odlišují od ostatních a za které by mě někdo měl platit. Moje odpověď vždy byla, že mě to velmi mrzí, ale že mám jen dvě celkem asi dobré vlastnosti. Tou první je schopnost se přízpůsobit (míra a hloubka adaptability, rychlost přizpůsobení a absorbce podmínek), což interpretuji jako možnost adaptovat se v zásadě na jakýkoliv obor podnikání, pochopit ho, ponořit se do něj a generovat přidanout hodnotu. Tou druhou vlastností je schopnost motivovat lidi kolem sebe, strhnout je ke společnému cíli. Tím myslím, jak lidi uvnitř firmy, tak ale také ostatní účastníky procesu a tím hlavním je zákazník, ten musí sám chtít spolupracovat (nakupovat) a když ho to baví, přidaná hodnota se dostaví automaticky. 

Tyto dvě schopnosti se už snažím používat více jak 20 let a stále více se mi zdá, že to dává smysl.